Kuidas käituda metsloomaga kokkupõrke korral

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral. Puksiiriteenus metsloomaga kokkupõrke korral

Kahjuks esineb loomadega kokkupõrkeid liikluses sageli. Olenevalt looma suurusest võivad kokkupõrkega kaasnevad kahjud olla võrdlemisi suured, ulatudes mitmetesse tuhandetesse eurodesse.

Kokkupõrgete arv suureneb eriti hilissügisel, kui loomad on aktiivsemad. Kuid kuidas siis käituda, kuid oled loomale otsa sõitnud?

Ennetamine

Kui märkad sõiduteel või teepervel metslooma, vähenda oluliselt kiirust ning ole valvas. Ära ehmata looma täistulede või signaaliga, see võib segadust juurde tekitada.

Loomast möödudes arvesta, et loom võib teele tagasi pöörduda või samas piirkonnas võib olla veel teisigi loomi, kes ootamatult teed soovivad ületada.

Metsloomaga kokkupõrke korral

    • Olles loomale otsa sõitnud, peatu teepervel ning lülita sisse ohutuled. Autost väljudes kanna võimalusel ohutusvesti. Halva nähtavuse korral paigalda teele ohukolmnurk.
    • Kui õnnetuses on viga saanud inimesi, helista viivitamatult häirekeskuse numbrile 112. Vajadusel anna kannatanutele esmaabi.
    • Surnud või viga saanud loomast anna teada Riigiinfo telefonil 1247
    • Võimalusel fikseeri autole tekkinud kahjud ning viga saanud loom nutitelefonitelefoni kaameraga. Pilte on hea kasutada hiljem liikluskindlustuse kahjuhüvitist vormistades segaduse vältimiseks.

Sündmuskohalt lahkumine

Kui autole tekkinud kahjud seda lubavad, on autojuhil lubatud sündmuskohalt lahkuda omalkäel.

Kui aga auto vigatused liikluses ohtliku olukorra võivad tekitada või autoga pole võimalik liigelda, tuleb helistada professionaalsele puksiiriettevõttele, kes sõiduki turvaliselt sihtpunkti viib.

Beckeri Puksiirid töötavad üle Eesti 24/7 ning pakuvad vajadusel masinate pukseerimist üle Euroopa. Helista +372 5281885 või telli puksiir siit: https://www.beckeripuksiirid.ee/#kontakt/

24/7 puksiirteenus Eestis ja Euroopas

Kutsu puksiir:

+372 5281885